Személyes helyszíni oktatás a megrendelő által kért helyszínen, amelynek keretében a szoftvert jól ismerő kollégánk segíti Önöket az Ön munkatársait az új rendszer bevezetésében és használatában.
Egy új rendszer bevezetése mindig szoros együttműködést és rugalmasságot igényel, ugyanis a komplex rendszerek sajátossága hogy a bevezetés után a felhasználó részéről az eddig rögzült folyamatok újragondolását és legtöbbször kisebb-nagyobb átalakítását igénylik. A helyszíni oktatás lehet egy, vagy több napos is.
Ezen alkalommal a teljesség igénye nélkül az alábbi feladatokat végezzük el Önökkel együtt:
- Egy csoportos oktatás keretében a Szoftvert majdan használó munkatársakkal ismerteti kollégánk a szoftver alapvető működését, logikáját.
- A vezetőség kijelöl egy ún. kulcsfelhasználót. Ezt a munkatársat átgondoltan érdemes kiválasztani, ugyanis a kulcsfelhasználó fogja a folyamat végére legjobban megismerni a Szoftvert, és ő segíthet majd a többi kollégának ha valami kérdés merül fel. A kulcsfelhasználó képes lesz a legtöbb (vélt vagy valós) hibát diagnosztizálni, és megoldani (vagy programhiba esetén szakszerűen riportálni azt felénk). Ugyanez a kolléga fogja a később érkező új felhasználókat betanítani a Szoftver használatára.
- A kulcsfelhasználóval együtt kollégánk részletes helyzet- és igényfelmérést végez, majd egy rövid koncepcionális tervezés után egy “prototípus folyamat” modellezésén keresztül meghatározzák a Szoftver használatának pontos módszertanát. A mi részvételünk a folyamatban természetesen tanácsadó jellegű, a tényleges használat mikéntjét a kulcsfelhasználó dönti el, és a kollégánk instrukciói mentén saját kezűleg állítja be és használja a Szoftvert.
- A kulcsfelhasználó rendelkezzen hatáskörrel arra vonatkozólag, hogy az Önök szervezetén belüli folyamatokban kisebb változásokat hajtson végre. Ez fontos, mert valamelyest minden ügymenetet alakítani kell, ha ügyviteli rendszert vezetünk be egy cégnél.
- A bevezetési szakasz végén a kulcsfelhasználó és a kollégánk együtt üzemeltetik a rendszert, és elvégzik a szükséges finomhangolásokat. Előkészítik, esetleg végre is hajtják a kisebb adatmigrációs műveleteket.
- A Mav-IT munkatársa “házi vizsga” jelleggel kérdések útján felméri a kulcsfelhasználó napközben kialakult kompetenciáját. Az éles üzemi támogatást is a kulcsfelhasználón keresztül célszerű végezni.
Mit szükséges Önnek biztosítania az oktatáshoz?
- Megfelelő méretű (fűtött) helységet, ahova a munkatársak elférnek.
- Elektromos csatlakozót, ahova az oktató kolléga a laptopot és a projektort csatlakoztathatja
- Egy fehér falat (vagy projektorvásznat) ahova kivetíthetünk. Esetleg – kis létszámnál – egy nagyobb méretű Tv is megfelel.
- WiFi-t, ha lehet. Ha nincs, azt is megoldjuk.
Mit hozunk mi?
- Elsősorban magunkat. 🙂
- Hozunk projektort, laptopot, Android rendszerű okos telefont amivel a futárt szimuláljuk
- Zebra mobilnyomtatót az applikáció nyomtatásának a demonstrálásához
- Az oktatás után mindenki kap egy oklevelet (lásd alul).
- Szükség esetén plusz laptopokat is tudunk hozni az Önök kollégáinak.
- …még egy-két okos és hasznos kütyüt
Inkább Önök jönnének hozzánk?
Az is megoldható. Ebben az esetben mi bérelünk egy egyezettet helyszínt, amely alkalmas az oktatás lebonyolítására. Ilyen esetben a a díjaink (utazás és óradíj) változatlanok, csak a helység bérleti díját fogjuk továbbszámlázni. Szükség esetén catering szolgáltató bevonásával ebédről is gondoskodunk.
A szolgáltatás díjazása:
- Az implementációs tanácsadás (oktatás) díja 6.000,- Ft + ÁFA/óra.
- Vidéken és külföldre +100,- Ft + ÁFA/km utazási költség. 300 km-nél távolabbi helyszín eseti megállapodás lehet szükséges, amely magában foglalja a szükség szerinti szálláshely költségét (vagy a megrendelő biztosít szállást).
- A díjazás független a résztvevők számától, csak a hossza számít.